Everything is not what it seems

26.5.15

Na světě je spousta lidí, které obdivujeme nebo dokonce i lidi, jejichž život bychom klidně vyměnili za svůj. Často nás právě přepadne touha nebo možná i závist, když se jedná o modelky, herce nebo taky klidně i o obyčejné "smrtelníky", které vídáme denně na školních chodbách. Na tom, kdo to je už tolik nezáleží, jde spíš o to, že právě ten dotyčný je v naších očích něco víc - možná vypadá přesně tak, jak byste toužili vypadat vy a nebo má něco, po čem celým svým srdcem prahnete. Kdykoliv vidíte jejich fotku nebo přímo dotyčného potkáte, neodpustíme si lítostný povzdech. Je nefer,že nejsme na jejich místě, co říkáte ? Proč musí mít jiní větší štěstí než my ? Proč jsme se nemohli narodit v jejich kůži ? A víte co? Víte proč jsme se opravdu nemohli narodit v jejich kůži ? Protože, kdyby se tak opravdu stalo, zjistili bychom hořkou pravdu - jejich život vůbec není perfektní. Mají stejné chyby jako my, potkávají je stejné komplikace jako nás, jen o tom my nevíme, protože jim do života nevidíme - víme jen to, co nám ukáží a nebo řeknou, nic víc a nic míň. Možná tomu nevěříte, ale bohužel je to tak. Za každou oponou "dokonalého" života není nic víc než jen horská dráha, na který se veze každý z nás. Život nikoho nešetří - tak to bylo, je a bude.
Vemte si třeba celebrity - mají hodně peněz, krásné domy, jsou sexy, všichni je obdivují a znají jiné úspěšné lidi, existuje něco lepšího ? Určitě ano, protože když  si sundáte růžové klapky,až taková sranda to potom není. Koho by bavilo nemít soukromí, nevědět komu věřit a číst o sobě samý lži?Možná rok - dva by se to dalo, ale časem každý zatouží po něčem "normálním." Takže, mezitím co vy závidíte celebritám, tu pozornost, oni touží po tom, aby si mohli dojít anonymně na nákup.
A uvědomme si další další věc, například jdete na párty, přeženete to s pitím, doplazíte se domů, druhý den budete mít kocovinu a nikdo nic neřeší, maximálně se Vám budou kamarádi spát ještě rok zpátky - ale takové štěstí oni nemají. Ještě ten den najdou své fotky na všech sociálních sítím a bulváry nebudou stíhat vydávat články. 

Možná bych teď měla uvést bližší příklad, co třeba Vaše spolužačka, která se vždy trendy obléká, je milá a všichni ji milují ? Možná si říkáte, že si tohle nezaslouží, protože si neváží ničeho co má a možná Vám vadí, že bere všechnu pozornost, která by mohla patřit Vám. Nemusí to jít samozřejmě až do takových extrému, ale ono úplně stačí, že když okolo Vás projde jen na školní chodbě, zkouknete ji od hlavy k patě a ještě se otočíte. Může to být například i dívka, kterou nikdy neoslovíte, protože si myslíte, že by se Vám jen vysmála a šla dál. No, možná že by to přesně takhle bylo, ale větší šance je ta, že určitě ne. Jak už jsem říkala, vidíme jen to, co nám dotyčný ukáže a dál ne. Nevíme jestli má doma nějaké problémy a nebo jestli náhodou není nemocný.
A proto bychom nikdy neměli nikomu závidět. Možná právě má to,co chceme, ale určitě zase on nemá jiné věci. Právě ta věc, kterou vy byste potřebovali ze všeho nejvíc on nepotřebuje vůbec a neznamená to pro něj tolik, co pro Vás a místo toho touží po jiné věci, kterou zase má někdo jiný.

Nikdy nezapomínejte na to, že všichni jsme jen lidi. Děláme chyby, závidíme a nikdy nebudeme mít všeho dostatek.

Místo toho abychom záviděli, se sami sebe ptejte- "jak asi na lidi působím já ?"
Třeba je tu někdo, kdo právě kouká s obdivem na Vás a je připravený svůj život kdykoliv vyměnit za ten Váš.


You Might Also Like

1 comments

Instagram